Článek iDNES.cz – Toaleta s integrovaným bidetem zaujme designem, funkcemi i cenou

Podívejte se na náš článek přímo na iDNES.cz

Záchodová mísa dotváří celkový vzhled koupelny. Kromě technických parametrů – jako jsou rozměry, závěsné nebo stojící provedení, hrají důležitou roli design a funkce toalety. Nepodceňujte její výběr i z pohledu zdravotních přínosů pro všechny členy domácnosti. Díky moderním technologiím může být návštěva WC příjemným zážitkem.

WATERGATE INTEGRA

Nechte se rozmazlovat

Čistá voda je pro intimní péči nejvhodnější. Není vždy nutné přesouvat se kvůli osobní hygieně na samostatnou bidetovou mísu, do sprchy nebo vany. Pohodlnějším a rychlejším řešením je toaleta s integrovanou sprchovací tryskou, která kromě standardní funkce toalety nabízí mycí a masážní programy pro intimní hygienu žen i mužů. Díky praktickému dálkovému ovládání si kromě dámského nebo zadního mytí, volíte polohu trysky, teplotu a sílu proudu vody nebo třeba sušení teplým vzduchem. Můžete si pocit čistoty užívat po každé návštěvě toalety. Masážní programy oceníte zejména v situacích, kdy pro vás návštěva toalety může být bolestivým zážitkem (hemoroidy, střevní potíže, v období těhotenství, po porodu, apod.). Noční navigační světlo, vnitřní osvětlení toalety, odtah zápachu z mísy, nebo možnost uložení programů do paměti jsou některé z dalších užitečných funkcí. Komfort a zdravotní aspekty jsou důvody stále větší obliby bidetového mytí, které se stává samozřejmou součástí moderní koupelny.

Stojící nebo závěsná varianta

Plánujete oddělenou místnost pro WC, nebo umístíte toaletu do koupelny? V obou případech musí daný prostor mimo technických norem a hygienických nároků splňovat také vaše designové představy. Důležitými faktory jsou rovněž funkcionalita WC, rozměry a technické možnosti daného místa – vedení rozvodů vody, elektřiny a umístění odpadů. U novostavby je vše jednodušší – místnost budujete na míru včetně nábytku a dalšího vybavení. Potřebná napojení přizpůsobíte plánům.Přestavba starší koupelny nebo bytového jádra, pokud se nepouštíte do kompletní rekonstrukce, je náročnější. Ve většině případů je právě umístění odpadu to, co limituje výběr toalety. Máme pro vás rady, jak tuto technickou otázku vyřešit.

Stojící toaleta před rekonstrukcí vs. po rekonstrukci. Foto: WATERGATE

KOMBI BLOCK je prostorově nenáročný předstěnový WC modul. Pevný hliníkový rám ukrývá splachovací nádržku a potřebné přípojky. Přední bezpečnostní sklo v bílém mléčném nebo černém provedení s tlačítky pro úsporné i plnohodnotné splachování vytvoří v místnosti jedinečný designový prvek. Díky sanitárnímu modulu provedete výměnu stojící toalety jednoduše. Vyhnete se bourání, obezdívání splachovací nádržky a nevznikají další vícenáklady. Součástí balení je potřebné připojovací příslušenství včetně montážní příručky, která vás krok po kroku provede celým montážním procesem výhodného setu sprchovací toalety s KOMBI BLOCKEM.

Závěsná sprchovací toaleta vs. přídavné elektronické bidetové prkénko. Foto: WATERGATE Showroom

Sprchovací toaleta je pojem, který definuje speciální keramiku s integrovanou elektronickou vysouvací tryskou pro zajištění mycích funkcí. Toaletní prkénko, které překrývá keramiku i elektroniku umístěnou uvnitř, je v ceně mísy. Dražší modely nabízejí navíc doplňkové funkce, jako např. sušení horkým vzduchem a odtah zápachu z mísy. Dálkové ovládání výrazně zvyšuje komfort uživatele. Velmi intuitivně lze nastavit polohu trysky, sílu proudu mytí, masážní funkce, teplotu vody, apod. Kvalitní sprchovací toalety navazují na vývoj již běžnějších přídavných elektronických bidetů, které z důvodu technického provedení nemohou uživatelům zajistit dostatečný komfort ani splnit designové požadavky moderních novostaveb na montáž bez viditelných kabelů a přívodních hadiček vody.

Máte splachovací WC modul pod omítku pro toaletu již zabudovaný?

Toaleta INTEGRA je v nabídce i v závěsné verzi a je kompatibilní s běžně nabízenými značkami montážních prvků (Geberit, TECE, ALCA, apod.). Montáž závěsné sprchovací toalety INTEGRA se podobá instalaci klasické toaletní mísy. Jediné, co je třeba připravit navíc, jsou skryté nebo viditelné přívody studené vody a elektřiny nezbytné k funkčnosti elektronické sprchovací trysky. U sprchovací toalety INTEGRA si můžete vybrat, zdali provedete připojení sítí externě, nebo skrytě. Oproti tomu přídavná bidetová prkénka mají vždy externí přívod vody a elektřiny, což zejména v moderních nemovitostech, které jsou navržené do posledního detailu, není akceptovatelné.

U novostavby doporučujeme skryté přívody, čímž docílíte moderního vzhledu bez viditelných přípojek. V případě, že máte WC modul již zazděný pod finálním obkladem nebo stěrkou, můžete využít externího přívodu studené vody i elektřiny. U již zabudovaného WC modulu Geberit můžete vyřešit přívod vody ke sprchovací toaletě jednoduše – propojením interní průchodky v modulu s propojovací sadou (lze u nás objednat).

Skrytý přívod vody od WC modulu Geberit k sprchovací toaletě

Odbočovací T kus na připojení hadičky pod tlačítkem. Vstup hadičky do speciální průchodky WC modulu.

Jednoduchá údržba

Inovativní technologie oboustranného splachování zajišťuje rovnoměrný oplach celé mísy. Bezokrajové (tzv. rimless) provedení toalety zabraňuje usazování nečistot a bakterií a tím vzniku nepříjemného zápachu. Oblými tvary a hladkým povrchem glazury splňuje elektronická toaleta WATERGATE INTEGRA náročná hygienická kritéria a usnadňuje údržbu. Praktické jsou také rychloúchyty, díky nimž jednoduše odepnete toaletní prkénko pro očištění keramiky. Údržba bidetové trysky je také snadná. Automaticky se proplachuje před i po použití mycího programu a lze ji samozřejmě čistit i manuálně.

Na vlastní kůži a za rozumnou cenu

„Sprchovací toalety INTEGRA v obchodních řetězcích nehledejte. Prioritou je pro nás spokojený zákazník, kterému poskytujeme kompletní servis – úvodní konzultaci a zjištění stávajícího technického stavu, návrh vhodného řešení a případně zajištění odborné montáže. INTEGRA je navržena tak, že i domácí kutil velmi rychle a snadno toaletu nainstaluje svépomocí. Za kvalitou výrobků si stojíme, proto je samozřejmostí bezplatná záruka 36 měsíců,“ říká technický pracovník e-shopu Bidetshop a dodává: „Přijďte si funkční modely toalety INTEGRA prohlédnout a osobně vyzkoušet do showroomu společnosti WATERGATE s.r.o. v Praze 4 – Šeberov. „ Prodejní manažer Bidetshop.cz doplňuje: „Odborný tým vám rád poradí a je jedno, jestli jste majitelem panelového bytu, kde plánujete výměnu toalety, nebo stavíte moderní rezidenci s několika koupelnami. Sdělte nám své stavební plány a využijte naší možnosti poskytnout vám množstevní slevy. Více než 10 let nasloucháme našim zákazníkům, a proto jsme náš prodejní model nastavili tak, abychom poskytli produkt a službu za co nejvýhodnější cenu přímo koncovému zákazníkovi nebo našim partnerům, mezi které patří především instalatéři a šikovní řemeslníci.“

Známé osobnosti doporučují

 „Showroom WATERGATE jsem navštívil poté, co mi v koupelně přestala fungovat 12 let stará sprchovací toaleta“, říká zpěvák Michal David a doplňuje: „INTEGRA Premium byla jasná volba a moje rozhodnutí podpořil nejen profesionální přístup lidí z firmy, ale především možnost vyzkoušet si toaletu na místě. Moderní a elegantní design, jednoduché dálkové ovládání a všechny mycí, sušící i doplňkové funkce naplnily moje očekávání. Velmi oceňuji ochotu, rychlost a preciznost následné realizace. Osobně jsem velkým propagátorem toalety s integrovaným bidetem, protože ji používám již dlouhá léta a nedokážu si bez ní představit den. Ve své písni zpívám: „Nenapovídej…“, ale společnost WATERGATE a její produkty mohu všem vřele doporučit“.